تبلیغات
همایش هنر انقلاب اسلامی در شهرستان نور برگزار شد
زمان ثبت : 1395-01-26 01:12:51 همایش هنر انقلاب اسلامی در شهرستان نور برگزار شد به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از خبرگزاری ایکنا؛ از سوی سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران همایش روز هنر انقلاب اسلامی 26 فروردین با حضور رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم(ص) اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نور برگزار شد. غلامرضا منتطری رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور در همایش روز هنر انقلاب اسلامی که 26 فروردین ماه که با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی، معاون فرهنگی سپاه کربلا، رییس سازمان بسیج هنرمندان مازندران، تنی چند از مسئولان فرهنگی و اداری استان و شهرستان و هنرمندان بسیجی سراسر استان برگزار شد، با ارایه این مطلب که هنر باران رحمت الهی و عطیه خداوند است که برآسمان دل و اندیشه انسان نازل شد تا در پرتو کشش، جاذبه بتوانیم دیگران را پوششی دوباره برای او به باغ معنویت فراخوانیم گفت: هنر نردبان صعود است نه سررشته سقوط و تباهی، البته اگر فرهنگ و هنر آبشخور و خاستگاه اش پاک و زلال نباشد می تواند اسباب سقوط و تباهی جامعه را ورق بزند. وی افزود: قرآن فاش می گوید که شیطان آن گاه که محرز شد باید از حریم کبریایی به دلیل بی کفایتی اش خارج شود، سخن از یک تحلیل نرم همیشگی به میان آورد و به پروردگار چنین گفت که پروردگار من مرا از درگاهت می رانی؟ مرا گمراه می کنی؟ پروردگار من هرآنچه در زمین است زیبا جلوه می دهم ،برای چه؟ که آن ها را گمراه می کنم ، از این سخن و فراز بر می آید که می شود با استفاده از عنصر زیبای هنر اسباب گمراهی انسان ها را فراهم کرد،کاری که امروز شیطان صفتان در گستره دینی از آن سود می برند. منتظری ادامه داد: هنر با خلقت انسان منطبق است و ظرفی است که محتوایش با اندیشه وتفکرما گره خورده است. خداوند مظهر زیبایی است و زیبایی را دوست دارد و شایسته است که امروز موارد دینی را با زیباترین و جذابترین روش های دینی ارایه کنیم . رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در رابطه با تعهد و تخصص خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق تعهد و تخصص این است که یک اثر را در اوج زیبایی اش به جهت ساختار و در اوج کمالش به جهت محتوی ارایه کنیم تا بر دل مخاطب و جامعه هدف بنشیند. وی ادامه داد: امروز جهان غرب محتوای مسموم خویش را با زیباترین سبک های هنری ارایه می کند، چرا که ما حیات خویش را و نقش خویش را در زیباترین وجه ارایه نکنیم، این مهم بر شانه های شما هنرمندان سنگینی می کند و شما مسئولانی هستید که باید پیام انقلاب را به شایسته ترین وجه برای تشنه کامان ارایه کنید. منتظری با ارایه این مطلب که این سازمان ماموریتش نقش آفرینی در تبین موازنه فرهنگی، هنری و ادبی کشور است ادامه داد: سازمان بسیج هنرمندان شاخه ای از شجره طیبه بسیج، شاخه توانمند و شاخه ای با شکوه و رنگا رنگ است که قریب یازده سال از عمرش سپری می شود و در این یازده سال توفیق داشته است که بالغ از 90 هزار اثر از هنرمندان بسیجی را در گستره ایران اسلامی در چتر محبت خویش گرد آورد. در پایان این مراسم با حضور مسئولان فرهنگی کشوری و استانی، از خانواده سردار شهید انشائی شهید شاخص هنرمند شهرستان نور و هنرمندان پیشکسوت، مسئولان انجمن ها و کانون ها و مربیان برتر حلقه صالحین سازمان بسیج هنرمندان استان با ارایه لوح تقدیر ،تندیس و جوایز نقدی تجلیل به عمل آمد. گزارش از: حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
کاراکتر باقیمانده = 250
تمامی حقوق مادی و معنوی "بانک اطلاعات هنرمندان ایران" متعلق به موسسه سینمایی تیراژه فیلم می باشد.

تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشد و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

طراح و برنامه نویس: علی زارع

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.