تبلیغات
معماری
هنر اسلامی، هنری است اندیشگون و همواره رنگ و بوی قدسی دارد که در شکل گیری آن ارزش‌های فنا ناپذیر و جاودانی حضور دارند و می توان از آن، به عنوان فصل مشترک موجودیت انسان در زمین و وعده بازگشت او به عرش الهی یاد کرد. آفریده‌های اسلامی از جهان بینی کاملی، مایه می‌گیرند که نیروی خلاقه انسان، را پدید آورده و آن را به سوی غایتی رهنمون می کند تا جامعه را به صورت یک محمل واحد در آورد. این یگانگی و وحدت را می‌توان در گذشته تاریخی کشور مشاهده نمود. تمدن اسلامی که نمونه برجسته ای از تمدن ارائه دهنده تفکر و تعمق در عالم ماده و عالم نفس می باشد در واقع چیزی جز منعکس کننده تصویر و یا تصور الهی کیهان که همانند کالبد انسان و معبدی برای سکنی گزیدن روح در آن است، نیست. انسان و کیهان خود محصول هنر قدسی‌اند و وابسته به ذات الهی در جهت به نمایش گذاردن نوعی وحدانیت که همان راه رسیدن به ذات الهی است، قرار دارند و هنر اسلامی مظهر تجلی ذات حضرت حق در صورت های مادی است. این تجلی به دست کسانی آشکار می‌گردد که هدفی جز تعالی روح انسانی ندارند. بین این هنرمندان مستند به نظر ملاصدرا در مرتبه چهارم سفرهای چهارگانه (اسفار اربعه) (سفر فی الخلق بالحق) با حضرت احدیت فاصله‌ای نیست به همین دلیل از هر تصویر و اثر ساخته دست او، همواره شمیم معنویت به مشام می رسد. این معنویت در فضایی تجلی می‌یابد که معطوف به اصول و مبانی و نگرشی الهی نبست به هستي، انسان و آخرت است و ره آورد این نوع نگاه امنیت روانی و اجتماعی از گذشته تا کنون بوده است. امروزه ما در محیطی زندگی می‌کنیم که بیشتر عناصر بصری آن در تناقضی آشکار با اعتقاداتمان قرار دارد و ذهن مردم را دچار آشفتگی گسترده نموده است. این آشفتگی‌ها و ناهماهنگی‌هاي ساختاری در محیط زندگی و عدم تطابق آن با تفکرات مردم می‌تواند اثر مخربی بر روح و جسم آنها داشته باشد. با دقت و بررسی در فضاهای سنتی در گذشته و حال به نظر می‌رسد این اثرات علاوه بر آنکه عامل جدایی مردم و فاصله گرفتن آنها از دین می‌گردد، منجر به افزایش پرخاشگری، تحریک پذیری اجتماع، عدم آرامش، بیماری های روانی، افزایش جرائم و عوارض متعدد دیگری نیز می‌شود. لذا برای کاهش و یا حذف عوارض ذکر شده در بالا ناگزیر به تطابق محیط با فضای ذهنی مردم و حرکت به سمت همگن نمودن ظرف و مظروف می‌باشیم. این هدف میسر نیست مگر آن که از گذر هنر دینی و قدسی اسلامی عبور کرد و از آن در تغییر ساختار محیط زندگی استفاده نمود.
کاراکتر باقیمانده = 250
تمامی حقوق مادی و معنوی "بانک اطلاعات هنرمندان ایران" متعلق به موسسه سینمایی تیراژه فیلم می باشد.

تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشد و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

طراح و برنامه نویس: علی زارع

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.